Martwiące statystyki z polskich firm!

Jak donosi jeden z portali biznesowych, polskim firmom nie wiedzie się najlepiej, na co wskazuje rosnąca liczba bankrutujących przedsiębiorstw. Otóż okazuje się, że już w pierwszej połowie 2015 roku, zbankrutowało około 600 przedsiębiorstw, a z miesiąca na miesiąc liczba ta rośnie i przybiera na sile.

Prawdopodobnie powodem tego są wprowadzona na początku roku przepisy, które sprawiają, że sądową upadłość można uzyskać w dużo szybszy sposób niż dotychczas. Większość nieodpowiedzialnych dłużników decyduje się więc na ucieczkę przed wszelkimi wierzycielami. Dziwi mnie jednak fakt, a zarazem przeraża liczba przedsiębiorców, którzy nie potrafili odpowiednio zarządzać swoim przedsiębiorstwem, by uniknąć zadłużenia i konieczności ogłoszenia bankructwa.

Faktem jest, że współcześnie zakładanie przedsiębiorstwa nie jest zadaniem strasznym i praktycznie każdy jest w stanie sobie z nim poradzić. Jednak schody zaczynają się nieco później, kiedy przyjdzie czas na to, aby uporać się z kwestią finansową swojej firmy. Nie zawsze wszystko idzie po myśli przedsiębiorcy. Trzeba wiedzieć, jak sobie poradzić, kiedy okazuje się, że wydatki znacznie przewyższają przychody. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem tego problemu będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego biura księgowego, którego specjaliści na pewno znajdą odpowiednie rozwiązanie i wyjście z tej sytuacji.

Każdy przedsiębiorca przed podjęciem współpracy z wybranym przez siebie biurem rachunkowym, powinien dokładnie zapoznać się z jego ofertą i uzgodnić wszystkie niezbędne warunki umowy, która po podpisaniu będzie obowiązywała obydwie ze stron.

Więcej na temat współpracy z biurem rachunkowym można przeczytać w jednym z naszych poprzednich wpisów – TUTAJ.