Blog

Czy podczas rozprawy sądowej trzeba mieć adwokata?

Rozprawa sądowa może być niemałym wyzwaniem dla wielu osób, które nie są przyzwyczajone do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. W takim przypadku rozwiązaniem może być zatrudnienie adwokata. Czy jest to konieczne? W jakich sytuacjach warto zdecydować się na jego zaangażowanie?

Jak komornik może odzyskać pieniądze od dłużnika?

W procesie odzyskiwania należności komornik odgrywa kluczową rolę w egzekwowaniu orzeczeń sądowych i windykacji należności, co ma na celu ochronę praw wierzycieli oraz zapewnienie sprawiedliwej i skutecznej likwidacji majątku dłużnika. W jaki sposób komornik może odzyskać pieniądze od dłużnika?

Prawo korporacyjne – czym jest?

Prawo korporacyjne, znane również jako prawo firmowe, to wyspecjalizowany obszar praktyki prawnej zajmujący się tworzeniem, funkcjonowaniem i rozwiązywaniem spółek oraz innych firm. Co warto wiedzieć na temat tej gałęzi prawa?

Jaką formę księgowości prowadzi się w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością?

Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga właściwej organizacji w zakresie księgowości. Księgowość to dziedzina, która jest nieodzowna w każdej firmie, a jej prowadzenie jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. W przypadku spółek z o.o. najczęściej stosowaną formą księgowości jest pełna księgowość.   Jaką formę księgowości prowadzi się w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Pełna księgowość obejmuje prowadzenie...