Doradztwo podatkowe

doradztwo-podatkowe

 

Podatki to jeden z ulubionych działów przedsiębiorców, mają z nim do czynienia na każdym etapie prowadzonej działalności gospodarczej. System podatkowy jest bardzo rozbudowany przez co przedsiębiorcy mogą mieć problem z interpretacją niektórych przepisów podatkowych. Co roku konieczne jest dokonanie rocznego rozliczenia podatkowego z tytułu należnego podatku dochodowego, dla przypomnienia:

  • deklaracja CIT składana jest do 31 marca,
  • deklaracja PIT składana jest do 30 kwietnia.

Zastosowanie odpowiednich ulg oraz odliczeń, może zmniejszyć wartość należnego podatku dochodowego, który odprowadzony jest do Urzędu Skarbowego. W przypadku niewielkich jednostek gospodarczych rozliczenie podatkowe może nie być skomplikowane, jednak jeśli jest to duże przedsiębiorstwo, które zatrudnia pracowników wykonanie wszystkich niezbędnych formalności podatkowych może okazać się dużo trudniejsze. Warto skontaktować się z doradcą podatkowym, który o prawie podatkowym wie wszystko i doradzi przedsiębiorcy odpowiednie rozwiązanie. Rozliczenia podatkowe są bardzo skomplikowane, przedsiębiorca musi ich jednak dokonać, w innym przypadku mogą pojawić się nieprzyjemne konsekwencje.

Czy warto korzystać z pomocy doradcy?

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości w zakresie prawa podatkowego, które związane są z prowadzeniem firmy warto zwrócić się o pomoc do doradcy podatkowego lub innego specjalisty z zakresu prawa podatkowego. Konsultacje nie są zbyt kosztowne a mogą dla firmy okazać się bardzo korzystne. Coraz częściej przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z usług online, które są prowadzone drogą mailową, telefoniczną lub za pomocą innych komunikatorów, jest to bardzo wygodne i tanie rozwiązanie.