Darmowe terminale płatnicze

Na początku stycznia bieżącego roku wystartował program “Polska bezgotówkowa”, którego głównym zadaniem jest rozwój przedsiębiorstw, dzięki wprowadzeniu terminali płatniczych.

Coraz częściej używamy “plastikowego pieniądza”, który jest aktualnie najwygodniejszą formą płatności, niestety jeszcze nie wszędzie dostępną. Problem ten zauważyli uczestnicy rynku usług płatniczych: wydawcy kart, agenci rozliczeniowi oraz organizacje płatnicze, takie jak Visa i Mastercard z udziałem Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Program skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą kart płatniczych. W ramach programu otrzymują oni dofinansowanie ze strony fundacji, które polega na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala oraz miesięcznych kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.

         Co zyskuje firma dzięki opisanej inicjatywie?

  • Zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa – klient widząc możliwość płatności kartą nie ogranicza się do gotówki, którą ma w portfelu, dzięki czemu robi większe zakupy.
  • Zyskanie lojalności klientów – wiedząc, że w danym punkcie można płacić kartą, częściej robimy tam zakupy, nie musimy się martwić, że zabraknie nam gotówki
  • Nowoczesny wizerunek – firma posiadająca własny terminal do płatności, zyskuje wizerunek nowoczesnej, troszczącej się o potrzeby konsumentów
  • sprawniejszą obsługę klientów – jedno zbliżenie karty, bez wydawania reszty.